HEDİYENİZ KURAN OLSUN

 

Geleneksel eğitim sistemi birçok Müslüman ülkede uygulanıyor. Araç-gereç eksikliğinden dolayı insanlar yazılı yerine sözlü anlatımla eğitim alıyorlar. Luh adı verilen tahta levhalar Afrika’da eğitim alanında yaşanan imkansızlıklardan bir tanesi. Her öğrencinin ezber yapacağı bir Kur’an'ı Kerim’i olmadığı için bu sistem halk tarafından geliştirilmiş.

 

 

YERİNDE TESPİT YAPIYORUZ

 

 

Ağaçları yontarak ilkel düzeyde levha oluşturuyorlar. Oluşturdukları levhanın üzerine kara kalem (kömür kalem) değidiğimiz araçlarla Kur'an ayetlerini levhalara hocaları tek tek yazıyor.

Öğrenciler bu ayetleri levhalardan ezberlemeye çalışıyor. Öğrencinin levhadaki ayetleri ezberledikten sonra ıslak bir bezle levha siliniyor.

Silinen levhayı talebe hocasına götürüyor ve hocası tarafından yeni ayetler yazılmaya başlıyor. Yazılan ayetlerle talebe kaldığı yerden ezberlemeye devam ediyor. Afrika'nın bir çok bölgesinde eğitim sistemi imkansızlıklar nedeniyle yüzyıllardır böyle devam etmekte.

 

 

KUR'AN-I KERİM'LERİNİZİ ELLERİMİZLE DAĞITIYORUZ

 

 

 

Bizlere bağışlamış olduğunuz Kur'an-ı Kerim'leri Afrika'da bulunan medreselerde her yıl düzenli olarak Ramazan'da dağıtımını yapıyoruz. Siz hayırseverlerimizin sayesinde hafızlarımız Kur'an-ı Kerim'i daha  kolay okuyup, ezber yapabiliyorlar. 

 

Bağışlayacağınız her bir Kur’an-ı Kerim ile çocuklarımızın, Kur’an-ı daha kolay öğrenmelerine vesile olabilirsiniz. 20 TL bağışta bulunarak, Bir çocuğun daha Kur’an-ı daha kolay ezberlemesine yardımcı olabilirsiniz.

 

Okunma : 734

VALİDE İNSANİ YARDIM DERNEĞİ

Fevzi Çakmak Mah. 1104 Sokak No : 42 / A Esenler / İSTANBUL
Şu an sitemizi inceleyen:    40 Kişi.
Bugün sitemizi ziyaret eden:  339 Kişi.
Toplam Ziyaretçi:  407.176 Kişi.
☏ 0 212 569 33 33
0 530 569 22 22
www.valide.org.tr  2020 © Tüm hakları saklıdır.
Bu site Ediyos Sistemini Kullanmaktadır.