40 HİSSEDE 1 HİSSE SU KUYUSU

%17
3.795,00 TL
22.000,00 TL

40 HİSSEDE 1 HİSSE SU KUYUSU

Yaklaşık 2 milyar insanın içtiği su hijyen kurallarına uymuyor. Kirli suyun neden olduğu kolera, ishal ve tifo nedeniyle her gün yaklaşık 1000 çocuk ölüyor. Kuraklık, hastalık ve suya ulaşma güçlüğü nedeniyle her yıl hayatını kaybeden insan sayısı 2 milyonu geçiyor.

Kuraklık, yokluk, hızlı nüfus artışı ve kirlilik içilebilir temiz su kaynaklarını tehdit ediyor. Milyonlarca insanın sağlıklı suya sahip olamadığı dünyamızda kitlesel hastalıklar giderek artıyor. Temiz su kaynaklarının azalmaması için ciddi ve uygulanabilir önlemler alınmazsa insanların karşı karşıya olduğu tehlikeler daha da artacak. Özellikle Afrika ve Asya bölgesi başta olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde insanlar günlük su ihtiyaçlarını karşılayabilmek için kilometrelerce yol yürümek zorunda kalıyorlar ancak bulabildikleri kirli ve çamurlu sularla su ihtiyaçlarını giderbiliyorlar

Valide Derneği olarak kalıcı projeler kapsamında kuraklığın hüküm sürdüğü topraklarda ve temiz içme suyuna hasret kalmış ülkelerde Su kuyusu projesiyle kardeşlerimizin yüreğine su serpiyoruz.

Bunlardan birtanesi de 40 hissde 1 hissen olsun gönüllere sevinç dolsun kampanyasıyla, her bağışcımızın rahatlıkla karşılayabileceği hisse bedeli ile Afrikalı kardeşlerimize bir su kuyusu açarak oradaki susuz insanların suzuluğuna çare olabilmenin düşüncesiyle bu kampanyamızı başlattık.