SURİYE - İDLİB FAALİYETLERİMİZ

 

Suriye’deki savaş her geçen gün kardeşlerimiz üzerinde derin yaralar açarken, Valide İnsani Yardım Derneği savaş mağduru mazlumlar için gıda ve barınma yardımlarını sürdürüyor. Rejim güçleri ve Rusya'nın İdlib şehrine yönelik yoğun bombalı saldırıları nedeniyle Türkiye sınırındaki kırsala göç etmek zorunda kalan aileler, soğuk hava ve sular altında kalan yağmur ve çamur içerisindeki alanlarda yaşam mücadelesi veriyor. Yanına aldıkları malzemelerle tarla ve bahçelere kurdukları derme-çatma barakalara yerleşen Suriyeli aileler, temel ihtiyaç malzemelerine dahi ulaşamıyor.

 

Bu sebeple 19 Şubat'ta İdlib'teki mağdur kardeşlerimizin yaralarını sarmak üzere yola çıktık. Sizlerin destekleriyle bir çok faaliyetlerimizle oradaki masum Müslüman kardeşlerimizin yüzlerini güldürdük.

 

 

Valide İnsani Yardım Derneği olarak sizlerin destekleriyle 500 Gıda paketi ve 5 ton gıda ve ihtiyaç malzemeleri dağıtımında bulunduk. Bölgedeki yaşlı, yetim ve savaş mağduru engelli kardeşlerimizin gıda ihtiyaçlarını gidermeye çalıştık.

 

 

Yüzlerce yetime sizlerden gelen zekat ve sadakalarınızı ulaştırdık. Onların sevinçlerine ortak olduk.

 

 

ONLARA ŞEFKAT ELİ OLALIM

Bombardıman nedeniyle İdlib’den göç eden mazlum aileler için kurulmaya başlanan çadırların içerisinde battaniye, sünger yatak, yakacak ve gıda paketleriyle savaşın acılarını bir nebze de olsa dindiriyor. Barınma yardımı ile birlikte, battaniye, mont ve kazak, sünger yatak, yakacak, un ile gıda kumanyası ve temizlik malzemeleri savaş mağduru kardeşlerimize teslim ediliyor. Soğuk kış şartlarından korunmak için yardımlarınızı bekleyen Suriyeli mazlum ailelerin yüreklerini gelin hep birlikte ısıtalım. Siz de kışın ayazındaki kardeşlerinizi, soğuktan titreyen çocukları yalnız bırakmayalım.

 

 

 

Okunma : 1.068

VALİDE İNSANİ YARDIM DERNEĞİ

Fevzi Çakmak Mah. 1104 Sokak No : 42 / A Esenler / İSTANBUL
Şu an sitemizi inceleyen:    35 Kişi.
Bugün sitemizi ziyaret eden:  504 Kişi.
Toplam Ziyaretçi:  561.115 Kişi.
☏ 0 212 569 33 33
0 530 569 22 22
www.valide.org.tr  2021 © Tüm hakları saklıdır.
Bu site Ediyos Sistemini Kullanmaktadır.