NİYETİNİZ KURBAN HİSSENİZ İYİLİK OLSUN

Valide İnsani Yardım Derneği, hayırseverlerin desteğiyle Ortadoğu'dan Afrika'ya, Uzakdoğu'dan Orta Asya'ya kadar dünyanın birçok bölgesinde yoksulun, kimsesizin ve yetimin yüzünü güldürecek.

Türkiye’mizin hayırseverleri bu yıl da Kurban bayramını dünyanın dört bir yanında bulunan mazlumlarla birlikte geçirecek.

Derneğimizin kurban organizasyonunda öncelik mülteci kampları, savaş, doğal afet, kronik açlık ve yoksulluk bölgeleri ile yaşlılar, kimsesizler, dullar, yetimhaneler, okullar ve hastanelere verilecek.

Bir kurban bedelinin 650 TL olarak belirlendiği kampanya kapsamında bağışlanan kurbanlar Valide ekipleri tarafından yoksul ve mazlum bölgelere ulaştıracak.

Valide ekiplerince, çalışma yapılacak ülke ve bölgelerden satın alınacak olan kurbanlar bayram namazının ardından İslami usullere uygun olarak kesilecek. Hazırlanan kurban etleri bayramlaşma merasiminin ardından ihtiyaç sahiplerine dağıtılırken, bağışçılarımıza da Valide Derneği tarafından kurbanlarıyla ilgili video görüntüleri gönderilerek bilgilendirme yapılacak.

 

KURBAN BEDELİNİ NASIL YATIRABİLİRİM ?

- Dernek merkezine gelerek elden,

- Banka hesap numaraları aracılığıyla havale / EFT yolu ile,

- Web sitemizin online bağış sistemiyle,

- Posta çeki hesabıyla,

 

 

KURBANLARINIZ NASIL KESİLİYOR ?

Kurban hisseleri bağışçılarımızın talebi doğrultusunda ve derneğimiz tarafından kurban organizasyonu yapılacak ülkelerin ihtiyaç durumuna göre paylaştırılıyor.

Kurbanlıklar Valide Derneği’nin çalışanları tarafından organizasyonun düzenleneceği ülke ve bölgelerde kurban ibadeti kriterlerine uygun olarak satın alınır.

Kurbanlarınız Kurban Bayramı’nın ilk günü, bayram namazından hemen sonra İslami usullere göre kesimi gerçekleştirilir. Hisse sahipleri SMS ile bilgilendirilir.

Kurbanların kesimi yapılırken hisse sahiplerinin isimlerinin tek tek okunduğu videolar çekilir. Bu videoların izleme linkleri hisse sahiplerine ulaştırılır.

 

BAĞIŞ YAP

  • İzlenme :101